Jak si vybrat správnou sázkovou kancelář?

Jak si vybrat správnou sázkovou kancelář | sazka24.cz

Sázkové kanceláře běžně nabízejí kurzové sázky, ale také online kasino s automaty nebo živými hrami.

Zejména kurzové sázení v současné době nabývá na stále výraznější popularitě. Sázet je možné na široké spektrum událostí, mezi samotnými hráči jsou však nejoblíbenější sázky sportovní. Dále se běžně sází na sportovní události, politiku a mnoho dalších oborů.

Hráč si před výběrem správné sázkové kanceláře musí zodpovědět řadu otázek a zaměřit se na některé specifické parametry.

Bezpečnost webových stránek

Důvěryhodnost sázkové kanceláře lze posoudit již na první pohled. Podobně jako u jiných firem platí, že čím více informací o sobě sázková kancelář zveřejní, tím lépe.

Měli byste především vědět, že aby v současné době vůbec v ČR mohla společnost v oblasti hazardních her legálně působit, potřebuje na to platnou licenci. Tu uděluje výhradně ministerstvo financí.

Běžně disponují sázkové kanceláře licencemi zahraničních států, kde nejsou pro provozování hazardu tak striktní podmínky. Typicky řada provozovatelů vlastní licenci Curacao eGaming. Povinnost mít českou licenci to však z provozovatele nijak nesnímá.

Dále je nutné, aby sázková kancelář disponovala sofistikovanými zabezpečovacími mechanismy, neboť pracuje s citlivými údaji. Web by měl být zabezpečen pro tyto účely vždy SSL certifikátem.

Akce a bonusové nabídky

Samozřejmostí současných sázkových kanceláří jsou bonusy. V tomto bodě platí jednoduchá zásada, že čím víc bonusu umí sázková kancelář nabídnout, tím pro hráče lépe. Pravidelně obměňovaná nabídka promo akcí umí navíc udržet i stálé sázkaře.

Pozor, je však nutné u jednotlivých bonusů vždy věnovat pozornost jejich podmínkám. Zpravidla vám tedy provozovatel určí, kolik si musíte bonus vsadit a na co.

Uvítací bonus

Uvítací bonus dnes nabízejí prakticky všichni etablovaní provozovatelé. Podmínkou pro připsání bonusu je zpravidla první vklad na váš herní účet.

Výše vstupního bonusu se obvykle pohybuje na 100 % vkladu, je ale limitována konkrétní částkou, například 100 EUR. Vkladový bonus se připisuje okamžitě, celý proces může trvat nejdéle několik minut.

Jaké jsou možnosti platebních metod

Platí, že čím rozmanitější spektrum platebních metod lze využít, tím lépe. Běžně nabízejí sázkové kanceláře vklady a výběry platební kartou, bankovním převodem nebo prostřednictvím virtuálních peněženek, jako je Skrill nebo Neteller.

Některé sázkové kanceláře přijímají i platby přes platební bránu PayPal. Stále častěji se taktéž mezi sázkovými kancelářemi rozmáhají jako jedna z metod kryptoměny. V závislosti na lokální dostupnosti jiných metod mohou být k dispozici i jiné možnosti, například Paysafecard nebo Western Union a mnoho dalších.

Oficiální mobilní aplikace

Sázet nejen prostřednictvím počítače, ale také přes mobil patří dnes již k samozřejmostem. Proto standardně nabízejí sázkové kanceláře optimalizované rozhraní pro mobilní zařízení, ale také aplikaci pro chytré telefony.

Oficiální mobilní aplikace | sazka24.cz

Ta by vždy měla být dostupná pro oba majoritní systémy, tedy pro Android i iOS. Prostředí aplikace by mělo být zcela plnohodnotné a nabídnout veškeré funkce původní desktopové platformy.

Kurzová nabídka

Pokud si budete porovnávat nabídky více sázkových kanceláří, zajímejte se o nabízenou výši kurzu. Kurzy vycházejí z matematických principů pravděpodobnosti. Na favorita je nabízen nižší kurz, protože je pravděpodobné, že skutečně zvítězí.

I malé rozdíly hrají důležitou roli. Kurz totiž zároveň určuje, kolik můžete vyhrát. Je za tím jednoduchá matematika: Vsazenou částku vynásobte hodnotou kurzu a zjistíte, kolik konkrétně můžete vyhrát. Vypočítané kurzy se ale snižují o marži pro sázkovou kancelář.

Nejběžnější jsou kurzy desetinové. Jsou přehledné, proto jsou velmi rozšířené. Setkat se u některých sázkových kanceláří nicméně můžete i se zlomkovými kurzy. Dále se používají kurzy americké nebo procentuální.

Pro praxi je nutné si především uvědomit, že se vám sice vyplatí si najít sázkovou kancelář s vysokými kurzy, je ale pravděpodobné, že sázková kancelář nebude moci vysoké kurzy poskytovat neomezeně. Příčinou jsou zejména snahy o regulaci hazardu, tedy vysoké zdanění a nutnost vlastnit platnou licenci.

Sázkové události

Termínem sázková událost se označuje událost, která obsahuje sázkové příležitost, jejichž počet je u každé události individuální. Zjednodušeně řečeno je to sportovní zápas či jiná (politická apod.) událost, na kterou si můžete vsadit.

Sázkové události | Sazka24.cz

Výhodou je tak pochopitelně co nejvyšší počet sázkových událostí. Řádově nabízejí sázkové kanceláře běžně několik desítek druhů sportů včetně e-sportů a díky tomu každý den i mnoho sázkových událostí. Výběr sázkových příležitostí na jednu událost bývá velmi rozsáhlý, často to může být více než 100 příležitostí.

Druhy sázek

Druhem sázek se obvykle myslí specifické formy sázek. Obvykle platí, že čím více sázkových možností, tím lépe. Užijete si při hraní více zábavy. Mezi běžně se vyskytující druhy sázek patří zejména:

Jednoduchá sázka

Jednoduché sázky patří k těm nejjednodušším druhům sázek, proto jsou ostatně oblíbené hlavně mezi začátečníky. Co nabídnout mají ale i pokročilým hráčům. Lze s nimi vsadit pouze na jeden zápas, a to s libovolným kurzem. Obsahují tedy pouze jeden tip. Jinak se tomuto druhu sázek taktéž říká sólo sázka.

Akumulovaná (kombinovaná) sázka

Akumulované sázky sdružují několik sázek na jediném tiketu. Maximální počet zápasů si každá sázková kancelář stanovuje podle svých interních pravidel.

Systémová sázka

Systémová sázka patří společně se sázkami jednoduchými a kombinovanými mezi tzv. sázky. standardní. Systémová sázka je dalším stupněm sázky kombinované. Místo jedné sázky si vytvoříte širší škálu kombinovaných sázek.

Dále se běžně můžete setkat s těmito typy:

  • asijský handicap;
  • evropský handicap;
  • teaser.

Asijský handicap. Jedná se o typ sázek oblíbených mezi profesionálními sázkaři, ne každá sázková kancelář jej však umí nabídnout. V principu se jsou asijské handicapy založeny na tom, že tým který podle předpokladů není favoritem, dostává náskok. Cílem je vyrovnat například šance obou týmů. Favorit tak musí vyrovnat svůj handicap. Asijský handicap nabízí pouze dvě alternativy sázky, tj. výhra nebo prohra. Vylučuje možnost remízy.

Evropský handicap. Evropské handicapy mají podobný princip. tj. outsiderovi je připsán jakýsi virtuální náskok. Mezi sázkaři je tento typ sázek méně populární, protože se vypisuje tzv. jako třícestný, tedy i s možností remízy.

Teaser. Tento typ sázky obsahuje dvě a více událostí. Sázky teaser mohou zahrnovat sázky nad/pod (over/under) a handicapy. Jsou nejvíce využívané při sportovních sázkách v fotbalu a basketbalu.

Limity

Každá sázková kancelář má rovněž nastaveny vlastní limity. U tuzemských sázkových kanceláří si můžete běžně podat sázku řádově v tisících korun.

Co se týče limitů pro výhry, je u českých poskytovatelů běžné, že mají nastaven celkový limit na všechny sporty či ligy. U anglických provozovatelů se setkáte s jinou metodikou. Pokud si podáte tiket, na němž je více tipů, jako limit maximální výhry se bude brát v potaz liga s nejnižším limitem.

Přímé přenosy ze zápasů

Přímé přenosy neboli tzv. live streamy jsou důležitou součástí moderních sázkových kanceláří zaměřených na sportovní sázení. Ne každá sázková kancelář je v současnosti už v nabídce má, vyberte si proto tu, která vám je umí nabídnout.

Streamy jsou k dispozici zcela zdarma. Samozřejmě se ale ve světě sázek nejedná jen o samotný adrenalin ze hry, ale primárně o sázení. Vsadit si tak můžete v režimu live sázek si můžete vsadit na právě probíhající zápas.

Zajímavý je tento druh sázení především v tom, že se kurzy dynamicky mění. To sázejícím umožňuje ihned na tyto změny reagovat.

Uživatelské rozhraní

Tento parametr je do značné míry subjektivní, nicméně uživatelské prostředí by mělo být optimalizované pro majoritní prohlížeče, tedy dobře použitelné a současně přehledné. I návrh webového rozhraní významně určuje váš požitek ze hry.

Pokud si vyberete sázkovou kancelář ze zahraničí, zkontrolujte si, zda je web lokalizován do češtiny. U některých zahraničních provozovatelů vám zůstane k dispozici pouze angličtina.

Podpora

Technická podpora je dostupná pro odpovědi na dotazy nebo řešení různých nesrovnalostí. V ideálním případě byste měli dostat od zástupců vybrané sázkové kanceláře odezvu během několika hodin. Výhodné také je, pokud je zákaznická podpora k dispozici nonstop.

Standardní způsob, jak podporu kontaktovat, je prostřednictvím e-mailu, živého chatu, případně i přes online formulář. Pouze u některých sázkových kanceláří je dostupná telefonická podpora, jež vám ale může dát odpověď na vaše dotazy okamžitě.

U zahraničních sázkových kanceláří velmi často nemůžete počítat s tím, že by byla podpora dostupná v češtině, komunikaci je potřeba vést anglicky.