Umění sportovního sázení: Průvodce pro začátečníky

„Je možné vyhrát ve sportovních sázkách?“ – tato otázka zajímá drtivou většinu těch, kteří nedávno začali nebo jen chtějí začít hrát v sázkových kancelářích. Někteří lidé se vyhledávačů ptají na něco jako „Jak zbohatnout na sázkách“ nebo „Jak vydělat na sázkách“. Tento článek obsahuje několik odpovědí a rad od lidí, kteří znají hru z bookmakery z první ruky.

Řekněme hned: začínající hráč by měl především rozumět základním pojmům a teprve poté se zajímat o „peníze“. Ano, ve sportovním sázení je možné vyhrát, ale důležité jsou správné cíle a správné znalosti. Důrazně doporučujeme začít správně!

Co je sportovní sázení

Sportovní sázení je intelektuální sázka mezi hazardním hráčem a bookmakerem: sázkař udělá svou předpověď pro sportovní událost a vloží peníze na skutečnost, že tato předpověď bude správná. Pokud je sázka správná, vrátí tyto peníze se ziskem, pokud prohraje, podle toho je prohraje.

Ke každé sázce bookmaker přiřadí koeficient, který odhaduje pravděpodobnost této události. V Českých sázkových kancelářích se používají evropské kurzy, které se zobrazují jako desetinný zlomek. Pokud se ukáže, že sázka byla úspěšná (předpověď hráče se ukázala jako správná), částka sázky se vynásobí kurzem nabízeným sázkovou kanceláří – to je částka splatná za úspěšnou sázku.

Velikost sázky vynásobená jejím koeficientem – to je částka, kterou sázková kancelář vyplatí hráči v případě výhry jeho sázky. Čistá výhra se nazývá pouze výše zisku: částka vsazené sázky se odečte od výše platby.