Přehled zápasů: FC Baník Ostrava – 1. FK Příbram 5:0

Branky: 37. Ndefe, 39. Holzer, 55. Tetour, 60. Šašinka, 75. Pokorný.

Ostrava: Laštůvka – Juroška, Pokorný, Stronati, Holzer (78. Fleišman) – De Azevedo (67. Buchta), Jánoš (82. Svozil), Tetour, Ndefe (67. Sor) – Zajíc, Šašinka (78. Mena). Trenér: Daněk.

Příbram: Šiman – Svoboda, O. Kingue, Mezera, Nový (15. Vilotič) – Tregler, Soldát (26. Pilík, 46. Januška) – Lalkovič (69. Cortez), Zorvan, Rezek – Voltr (69. Vávra). Trenér: Horváth.

Přehled zápasů: FC Baník Ostrava - 1. FK Příbram 5:0 | sazka24.cz

Přehled zápasů: FC Baník Ostrava – 1. FK Příbram 5:0 | sazka24.cz

Baník si chtěl po prohře v Edenu připsat první výhru pod trenérem Ondřejem Smetanou. Ostravský tým čekal zápas s Příbramí, která venku ještě, jako jediný tým, v lize nevyhrála. Pokud chtěl Baník jakkoliv pomýšlet na pohárové boje, musel bezpodmínečně vyhrát. Kouč Smetana vyrukoval na soupeře v rozestavení 4-4-2 na hrotu s Tomášem Zajícem a Ondřejem Šašinkou. V úvodu ale  hlavně hrozili hosté. Filip Zorvan si v páté minutě seběhl z levé strany a prověřil brankáře Jana Laštůvku. Pak ze standardky centroval Milan Lalkovič a Jaroslav Tregler hlavičkoval těsně vedle. Krátce na to měli první šanci Ostravští.

Ve 24 minutě si zase potáhl míč Daniel Holzer až do 16-ky, podobně, jako jeho spoluhráč zakončoval na vzdálenější tyč. Ráno měla do sítě stejně daleko. Pak se k odraženému míči po centru Jana Jurošky dostal Daniel Voltr, ale jeho střela do odkryté brány byla zablokována.  Z levé strany pak centroval Daniel Tetour a našel volného Tomáše Zajíce, jenže jeho střela nebyla přesná. Ve 37 minutě si Ondřej Šašinka potáhl míč po levé straně, stoper Jiří Mezera nešťastně nachystala střeleckou pozici pro Ndefe a ten z dorážky propálil Jakuba Šimona. 1:0.

Stačila minuta, center Carlose De Azevedo po rohovém kopu propadl až k Danielu Holzerovi a jeho nádherna rana zapadla do sítě. 2:0 pro Baník.

Ostrava, celý zbytek první půle kombinovala na půli Příbrami. V nastavení se ještě snažil probit v zakončení Tomáš Zajíc, balón si pak sebral Daniel Holzer. Ale ráno srazil do zámezí Olivier Kingue.

Po přestávce se Příbram mohla dočkat kontaktního gólu. Vysoký centr Milana Lalkoviče dolétl až k Václavu Svobodovi na vzdálenější tyč. Příbramský obránce málem usměrnil míč až do sítě. V 56 minutě proskákal center Daniela Holzera až do vápna, Patriciusu Stronatovi pokus o nůžky nevyšel, ale velký závar ukončil přesnou ranou do sítě Daniel Tetour. 3:0.

Zápas se zvrhl v exhibici. Gigli Ndefe odcentroval do vápna. Hlavičku Tomáše Zajíce, brankář Šiman vytáhl na břevno, ale kluci přiběhli a první Ondřej Šašinka zvýšil na 4:0.

V 73 minutě poslal Adam Jánoš šikovný centr do vápna, který Jiří Mezera a Jakub Šiman jenom s problémy odstraněli do zámezí před dotírajícím Tomášem Zajícem. Čtvrthodiny před koncem, ještě Adam Jánoš našel na přední tyči Jakuba Pokorného, který zavěsil za brankáře Šimana. Příbramský gólman si nepohlídal skulinku a Baník přidal i paty zásah.

Baník už další gól nepřidal a Příbram, tak porazil vysoko 5:0.