Přehled zápasů: Mladá Boleslav – SK Slavia Praha 0:3

14.03.2021

Branky: 27. a 40. Stanciu, 82. Hilál.

M. Boleslav: Šeda – Douděra, Šimek, (71. Řezník), Preisler – Matějovský (71. Jirásek), Dancák – Skalák (82. Fulnek), D. Mašek (71. Jiří Klíma), Zmrhal (71. Ladra) – Škoda. Trenér: Jarolím.

Slavia: Kolář – Masopust, Kúdela, Deli, Bořil – Hromada – Van Buren (70. Lingr), Stanciu (79. Holeš), Provod (79. Bah), Sima (86. Višinský) – Tecl (79. Hilál). Trenér: Trpišovský.

Slavia si uprostřed dvojzápasu s Rangers splnila ligové povinnosti na půdě Mladé Boleslavi, nad středočechy vyhrála ve všech posledních 10 vzájemných utkáních. SK Slavia Praha chtěla využít výborné bilance i tentokrát, aby se udržela v čele tabulky náskok před druhou Spartou. Poprvé v kariéře se proti svému týmu představil slávistický odchovanec Jaromír Zmrhal. Slavia zase nastoupila ve stoperské dvojici s Simon Deli a Mick van Buren.

Přehled zápasů: Mladá Boleslav - SK Slavia Praha 0:3 | sazka24.cz

Přehled zápasů: Mladá Boleslav – SK Slavia Praha 0:3 | sazka24.cz

První šanci se dostali v deváté minutě hosté, jedovatý přímý kop Nikola Stanciu  vyrazil Jan Šeda před sebe. Ve 24 minutě si Jaromír Zmrhal potáhl míč na levé straně a přízemním centrem vyhledal Dominika Maška, jenže tomu sjel balon po noze. Pak šla do přečíslení Slavia, Nicolae Stanciu uvolnil Abdallaha Simu a jeho dělovku vytěsnil Jan Šeda mimo tři tyče. Po dalších dvou minutách dostal Nicolae Stanciu možnost zahrávat přímý kop z ideální pozice. Rumznský záložník se šancí naložil naprosto dokonalé, skvěle překopl zeď a balón se trefi přesně k levé tyči. 1:0 pro Slavii.

Ve 32 minutě se Michal Škoda po vhazování odstavil Ondřeje Kudelu, ale bránu netrefil. Naopak Nicolae Stanciu ukázal, že je v současnosti naprosto v neskutečné formě, obešel si tři hráče a z úhlu zavěsil pod víko. 2:0 pro Slavii.

Pak udělal obrovskou chybu v rozehrávce Marek Matějovský a Abdallah Sima se k zakončení nedostal. Ještě jedna šance Michala Škody, na sklonku první půle hlavičkoval nad břevno. Abdallah Sima po změně stran a pokusil protrhnout tří zápasový gólový půst ranou z po vápna, skákavý pokus si Jan Šedá pohlídal. V 58 minutě, měla Mladá Boleslav ideální šanci na snížení, Dominik Preisler poslal skvělý centr a Jaromíru Zmrhalovi, který číhal v ještě lepším postavení, sebral tutovku Michal Škoda.

Po hodině hry se po nákopu z hloubi pole probíjel mladoboleslavské bráně Mick van Buren, ale výborně ho ve finální fázi za křižoval Antonín Křapka. V 65 minutě Stanislav Tecl zabojoval o balon a nachystal vybornou šanci pro Likaša Provoda. Slávistický záložník se prokličkoval ke střele, ale mířil mimo bránu. Celkem klidný průběh zápasu prořízlá situace v 80 minutě, střídající Alexandr Bah se probíjel po pravé straně a nastřelil vystrčenou ruchu Davida Šimka. Rozhodčí Pavel Julínek měl jasno – penalta pro Slavii.

Pokutový kop rozehrál Hilál a umístil ho přesně k pravé tyči. 3:0 pro sešívané. A to už bylo z utkání všechno, Slavia si tak připsala pohodlné vítězství 3:0.